Biodanza. Taniec Życia. Sztuka dotyku. Prowadzi Cristiano Martins

Fri Oct 21 2022 at 08:00 pm to Sun Oct 23 2022 at 06:00 pm UTC+02:00

Warszawa | Warsaw

Tu i Teraz
Publisher/HostTu i Teraz
Biodanza. Taniec \u017bycia. Sztuka dotyku. Prowadzi Cristiano Martins
Advertisement
OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu
zaprasza 21-23 października 2022 na warsztat w Warszawie
BIODANZA – TANIEC ŻYCIA.
SZTUKA DOTYKU.
PROWADZI: CRISTIANO MARTINS
Biodanza oznacza Taniec Życia. To taniec serca i wolności rodem z Ameryki Południowej. To system, który integruje muzykę i ruch; umożliwia nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem. Tworzy intensywniejszą świadomość życia, dzięki uważności i obecności w „tu i teraz”.
„Miłość i ludzkość zaczynają się od dotyku ...”
W tym wielkim kosmicznym planie wszystko ma swój cel i swoje miejsce. Dotyk jest także częścią tego planu. Często mówimy o skórze, ale skóra również przemawia do nas. Przykładowo, moja skóra jasno odzwierciedla to, jak się czuję, jak żyję, jem, śpię, jak się kocham. Przemawia do mnie swą sztywnością, grubością, elastycznością. Zaś śladami i bliznami opowiada historię mojego życia i moich związków. Nasza skóra ma potrzeby; ma też ograniczenia.
To nie sam dotyk sprawia, że doświadczamy błogości, ale to jak dotykamy i jaka jest jakość tego kontaktu. Pieszczota rodzi się z chęci ofiarowania i chęci przyjmowania. Rodzi się z jakości spotkania, z chęci ofiarowania czułości i pasji.
„Nie ma nic bardziej znaczącego, poza oddaniem się Miłości. Zrób to." (Rumi)
Skóra jest tym, co nas scala i oddziela od świata. Wszystko, co istnieje, ma cel zintegrowany z wielkim, mądrym planem życia. Skóra jest częścią tego mistycznego planu! Jeśli mamy wrażliwą skórę, a nie pióra czy łuski, to dlatego, że nasza wrażliwość jest częścią Inteligencji Życia. Posłuchaj! Skóra wyraźnie mówi ci, jak się czujesz, jak żyjesz, jak kochasz i jak jesteś kochany.
Podczas warsztatu będziemy poznawać:
• Zrozumienie dotyku jako pomostu dla ekstazy
• Przejście ścieżką od kontaktu do pieszczoty
• Zrozumienie jak przekazywać i otrzymywać informacje zwrotne
• Zrozumienie fizjologii dotyku i pieszczoty
• Uczuciową równowagę między dawaniem a otrzymywaniem
• Ujawnianie siebie w przestrzeni intymności
• Eksperymentowanie z granicami dotyku w uczuciowości, seksualności i transcendencji
• Możliwość ograniczenia tego, co jest dla nas toksyczne
• Tworzenie wspierających więzi.
„Wiem, że dotyk był, nadal jest i zawsze będzie prawdziwą rewolucją” (Nikki Giovanni)
Wybitni autorzy inspirujący tę pracę: Alexander Lowen, W. Reich, Ashley Montagu, Irenäus Eibl-Eibesfeldt, Jean Yves Leloup, Rolando Toro, Boris Cyrulnik, Herbert Marcuse, Helen King, René Spitz, Donald Winnicott, Harry Harlow, Konrad Lorenz, Mary Ainsworth i John Bowlby.
Biodanza to głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.
• Integruje ciało, umysł, emocje i duszę.
• Rozbudza witalność, kreatywność, zmysłowość, seksualność i emocjonalność.
• Uczy otwartości, radości, budowania dobrych relacji oraz wyrażania emocji.
Przemiana następuje poprzez naukę odczuwanie połączenia ze swoim ciałem, emocjami
i energią. Doświadczenia te, określane są mianem “vivencias”. Umożliwiają one dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają wyrażać je poprzez ruch.
Celem Biodanzy jest świętowanie życia. Pobudza i ułatwia nawiązywanie relacji, pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność oraz celebrować świętość życia. Pomaga czuć się szczęśliwym, zdrowym i pewniejszym siebie, wzmacniając poczucie własnej wartości
i doskonaląc umiejętność dokonywania wyborów.
Biodanza to głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.
• Integruje ciało, umysł, emocje i duszę.
• Rozbudza witalność, kreatywność, zmysłowość, seksualność i emocjonalność.
• Uczy otwartości, radości, budowania dobrych relacji oraz wyrażania emocji.
Przemiana następuje poprzez naukę odczuwanie połączenia ze swoim ciałem, emocjami i energią. Doświadczenia te, określane są mianem “vivencias”. Umożliwiają one dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają wyrażać je poprzez ruch.
„Biodanza reprezentuje pierwotny schemat energetyczny głębokiego związku i wolności ekspresji, piękna, entuzjazmu i pasji. Żyje w nas dzięki rdzennym pragnieniom naszego gatunku, takim jak pragnienie zdrowia, miłości, przyjemności i dobrego samopoczucia. Daje nam impuls by zanurzyć się w świecie wrażeń i zmysłów. Uczy nas postrzegać życie jako sztukę, a także słuchać kompasu własnego serca, który łączy nasze pragnienie dawania oraz otrzymywania miłości.” (Cristiano Martins).
Biodanza wzmacnia także „lineas de vivencia”, czyli linie żywotności w ramach pięciu określonych dziedzin: witalności, seksualności, kreatywności, uczuciowości
i transcendencji.
Biodanza opiera się na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii tańca i tradycyjnych rytuałach. Jeden z jej nauczycieli wyjaśnia pochodzenie słowa “biodanza”.
z greckiego bios oznaczającego życie, oraz z wywodzącego się z hiszpańskiego danza, które oznacza taniec. Zajęcia polegają na osobistym, bezpośrednim doświadczeniu – indywidualnie, w parach, podgrupach lub w grupie złożonej ze wszystkich uczestników. Podczas zajęć wykorzystuje muzykę, ruch i taniec aby umożliwić stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich.
Biodanza Systemu Rolando Toro to metoda, która pracuje na potencjale możliwości każdego człowieka. Wykorzystuje metodę autorską twórcy systemu, prof. Rolando Toro, która bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, odkrywając przed nami różne możliwości i formy ekspresji. Jej ojcem jest psycholog, antropolog, poeta i artysta z Chile. A od lat 60 -tych XXw jest rozpowszechniana w ponad 30 krajach na całym świecie jako metoda rozwoju osobistego.
Biodanza zwraca naszą uwagę na budowanie więzi i relacji poprzez kontakt wzrokowy, który stanowi podstawę pięknej komunikacji bez użycia słów. Ten sposób pomaga w otwarciu serca, zmianie potrzeb i pragnień danej osoby, pobudzeniu gotowości na nowe doświadczenia.
„Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”
Harmonogram zajęć:
PIĄTEK (21 października):
20:00 – 22:00 BIODANZA
SOBOTA (22 października):
11:00 – 14:00 BIODANZA
14:00 – 16:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
16:00 – 19:00 BIODANZA

NIEDZIELA (23 października):
10:00 – 13:00 BIODANZA
13:00 – 15:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
15:00 – 18:00 BIODANZA
Aby rozpocząć praktykę Biodanzy i doświadczyć płynących z niej korzyści nie jest konieczne żadne doświadczenie ani przygotowanie taneczne. Taniec odbywa się boso.
PROWADZĄCY: CRISTIANO MARTINS
Jest nauczycielem Biodanzy (systemu Rolando Toro), certyfikowanym przez portugalską szkołę Biodanza SRT. Jest także częścią kadry pedagogicznej w Instytucie Psychologii Stosowanej, gdzie prowadzi podyplomowy kurs pt: "Rozwój i terapia człowieka poprzez sztuki ekspresyjne”. W ciągu ostatnich kilku lat poświęcił się tworzeniu różnorodnych autorskich warsztatów, takich jak: "Poddaj się miłości"; "Święty wojownik"; "Ekstatyczny kochanek"; "Korzenie na ziemi, korzenie w niebie"; "Chaos, kreatywność i powrót sacrum"; "Narodziny kosmicznego człowieka"; "Pod znakiem uczucia"; "Mistyczny magik". Oferuje swoją pracę w wielu krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Francji, Estonii i Kanadzie.
Urodzony w 1979 r. w Niemczech, osiedlił się i mieszka w Portugalii. Po ukończeniu klinicznej pedagogiki psychiatrycznej uczył się terapii Gestalt. Narzędzia te pozwoliły mu pracować przez kilka lat w dziedzinie zaburzeń behawioralnych.
WARSZTAT JEST TŁUMACZONY Z ANGIELSKIEGO NA JĘZYK POLSKI!

TERMIN: 21-23 październik 2022 (piątek – niedziela)
ROZPOCZĘCIE: 21 października godz. 20
ZAKOŃCZENIE: 23 października godz. 18
CENA WARSZTATU: 800 zł
MIEJSCE: Warszawa
UWAGA: Nocleg i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie
KONTAKT: www.tuiteraz.eu, [email protected]
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska 606994366
ZAPISY:
1. Konieczna jest rejestracja mailowa na adres [email protected] (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację udziału w warsztacie. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestniczek!
4. Zaliczkę w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za warsztat 21-23.X.2022”.
Tu i Teraz
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP
Dla przelewów zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Warszawa, ,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Dance in Warsaw

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

R\u00f3\u017cne oblicza dialogu. Praktycy praktykom.
Fri Oct 21 2022 at 10:00 am Różne oblicza dialogu. Praktycy praktykom.

Warsaw, Poland

Hack For Peace \u2014 Cross-European Hackathon
Fri Oct 21 2022 at 05:00 pm Hack For Peace — Cross-European Hackathon

Warsaw, Poland

Warsztat online - Level up your ramen z Yatta - 21.10.2022 18:00
Fri Oct 21 2022 at 06:00 pm Warsztat online - Level up your ramen z Yatta - 21.10.2022 18:00

Polish Your Cooking

Warszawa: Klub M\u0119\u017cusi\u00f3w
Fri Oct 21 2022 at 07:30 pm Warszawa: Klub Mężusiów

Teatr Capitol

Terapia manualna dla logoped\u00f3w w zaburzeniach artykulacyjnych \u2013 podej\u015bcie interdyscyplinarne.
Sat Oct 22 2022 at 09:00 am Terapia manualna dla logopedów w zaburzeniach artykulacyjnych – podejście interdyscyplinarne.

Artysta Mowy-Centrum Terapii i Rozwoju Aleksandra Jastrzębowska-Jasińska

Kurs osteopatia w pediatrii i neonatologii
Sat Oct 22 2022 at 09:00 am Kurs osteopatia w pediatrii i neonatologii

Centrum Wiedzy Praktycznej

Warsaw - CINEMATIC WORKSHOP
Sat Oct 22 2022 at 09:00 am Warsaw - CINEMATIC WORKSHOP

Warsaw, Ploand

mxmtoon \u2022 22 pa\u017adziernika 2022 \u2022 Warszawa
Sat Oct 22 2022 at 06:00 pm mxmtoon • 22 października 2022 • Warszawa

Praga Centrum

ALTERNATYWNY SWAP VOL. 29 Edycja Halloween
Sun Oct 23 2022 at 03:00 pm ALTERNATYWNY SWAP VOL. 29 Edycja Halloween

fochy i fanaberie

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events