Balboa Bite • 27-28/08/2022

Sat Aug 27 2022 at 11:00 am to Sun Aug 28 2022 at 04:00 pm

Pałac Kultury i Nauki Warszawa | Warsaw

Swingout.pl \u2022 Studio Ta\u0144ca Swingowego
Publisher/HostSwingout.pl • Studio Tańca Swingowego
Balboa Bite \u2022 27-28\/08\/2022
Advertisement
Weekend tematycznych warsztatów balboa na dwóch poziomach zaawansowania z dwiema parami instruktorów plus potańcówka fast feet z tasterem? Czy to nie smakowity kąsek na ostatni weekend wakacji? ?
Chcesz podszlifować swoje balboa przed nowym sezonem tanecznym? Może po prostu chcesz się rozwijać tanecznie niezależnie od pory roku albo to Twój sposób na łączenie przyjemnego z pożytecznym? To szykuj buty, bo mamy dla Ciebie 6 zajęć tematycznych do wyboru na poziomie intermediate/advanced oraz advanced.
Marysia i Rafał Ślęczka, na co dzień uczą w Krakowie, Ania Mojle i Rafał Rendak – w Warszawie. Pierwszy raz w balbołowych okolicznościach spotkali się jako instruktorzy na obozie Zatoka Balboa 2022 i stwierdzili, że takie taneczne okoliczności trzeba powtórzyć!
Jeżeli jeszcze nie znasz Marysi i Rafała albo Ani i Rafała jako instruktorów balboa, to zdecydowanie warto zmienić ten stan rzeczy i wspólnie przekąsić nieco Balboa!

?????? ????
? Rejestracja: https://bit.ly/balboa-bite
? Maria i Rafał Ślęczka
? Ania Mojle i Rafał Rendak
? sobota-niedziela, 27-28/08/2022
⏰ godz. 11:00 - 16:00
? MW Studio, Pl. Defilad 1 (PKiN), wejście w bramie po lewej stronie Sali Kongresowej.

ℍ?ℝ??ℕ??ℝ??
??????
11:00 — 12:30: Ania i Rafał (int./adv.) Rozciągnięcia vs rotacje
12:45 — 14:15: Marysia i Rafał (int./adv.) Throw out na okrągło
14:30 — 16:00: Marysia i Rafał (adv.) Tak samo, ale inaczej
Potańcówka Fast Feet (wstęp 20 zł). Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3MBewF0KZ
20:00 — 21:00: Marysia i Rafał (open) Taster: ? Slow down things
21:00 — 01:00: Fast Feet Party
ℕ????????
11:00 — 12:30: Marysia i Rafał (int./adv.) Balboa triple steps
12:45 — 14:15: Marysia i Rafał (adv.) Grape vines
14:30 — 16:00: Ania i Rafał (adv.) Throw the arm

?ℙ?? ℤ???̨ℂ́
?????? ??:?? — ??:??: ???? ? ℝ???ł (???./???.) ℝ?????̨????̨??? ?? ???????
Rozciągnięcia w dalszych pozycjach kończące się rotacją całej pary w bliskiej pozycji, to koncept tak znany i popularny, że nie może go zabraknąć również w balboa!
Zapoznamy się z kilkoma rozciągnięciami o rosnącym poziomie trudności (i rosnącym poziomie satysfakcji z kompetentnego ich wykonywania ?), a bezpieczną bazą, do której będziemy wracać będzie come around. Podzielimy się również tym, jak według nas najwygodniej przekierować lub wygasić zdobytą energię obrotową.
?????????: aby odnaleźć się na zajęciach należy znać come around, out ’n’ ins oraz throw out.

?????? ??:?? — ??:??: ??????? ? ℝ???ł (???./???.) ????? ??? ?? ????̨?ł?
Balboa bez throw out'u byłaby jak Marysia bez Rafała – jakaś wybrakowana :) A że jest to definitywnie jeden z filarów tego tańca, warto się do niego przyłożyć!
W czasie zajęć popracujemy nie tylko nad jakością tego efektownego przejścia i podpowiemy wam, jak uczynić je przyjemniejszym, szybszym i płynnym, ale przede wszystkim pobawimy się wariacjami. Zmienimy sposób trzymania, dodamy footworki, popracujemy rytmem, a tym samym odkryjemy całe bogactwo throw-outowych możliwości.
?????????: Należy biegle posługiwać się throw outem „na sucho” i w muzyce :)

?????? ??:?? — ??:??: ??????? ? ℝ???ł (???.) ??? ????, ??? ???????
Lollies, throw out, basics, swivles, come around – być może tańczysz w kółko te same figury i czasem czujesz już zniechęcenie i nudę? Spróbujemy temu zaradzić, korzystając z tych samych kroków, ale wykonując je w niestandardowy sposób, przede wszystkim zmieniając ustawienie względem siebie. Znajdziemy się czasem w pozycji side by side, czasem za jedną rękę, a czasem jedno za drugim. Wszystko po to, żeby w nieskomplikowany sposób urozmaicić swój taniec, a jednocześnie wprowadzić w nim elementy zaskoczenia :)

?????????: Na zajęcia zapraszamy doświadczonych tancerzy, którzy mają już opanowany cały wachlarz podstawowych przejść w balboa.

ℕ???????? ??:?? — ??:??: ??????? ? ℝ???ł (???./???.) ?????? ?????? ?????
Jeśli tańcząc basic pure balowy czujesz, że wciąż masz dużo czasu, to bardzo dobrze! To znaczy, że pora na triple stepy, którymi jeszcze bardziej „zagęścisz” rytmicznie swoje figury. Będziemy pracować nad tym, żeby wykonywać je we właściwym tempie i w dobrych momentach basicu, tańcząc je do wolniejszej, szybszej i jeszcze szybszej muzyki. Zagłębimy się też nieco w temat muzykalności – niech nasze triple stepy będą nie tylko poprawne, ale też posłużą nam jako narzędzie do interpretowania muzyki. A jeśli starczy nam czasu i chęci, pokażemy Wam, gdzie jeszcze możecie ich użyć :)
?????????: Dobrze opanowany basic up-hold i down-hold oraz lollies.

ℕ???????? ??:?? — ??:??: ??????? ? ℝ???ł (???.) ????? ?????
Grape vines to bardzo wdzięczne przejście, w którym możemy połączyć zarówno wędrowanie po linii lub kole, jak też różnego rodzaju rotacje. Chociaż sam krok nie jest skomplikowany, to warto popracować w nim nad połączeniem partnera i partnerki, aby było komfortowe, lekkie i klarowne dla obu stron. Dobrze wiemy, że czasem rotacje naszych bioder nie chcą współgrać z ruchem korpusu i rąk, ale postaramy się temu zaradzić :)
?????????: Zajęcia dla długo tańczących, z pewnością przydadzą się nam swivle i dobrze rozkręcone biodra ;)

ℕ???????? ??:?? — ??:??: ???? ? ℝ???ł (???.) ????? ??? ???
Może i “leader rzucający ręką followerki nadając jej w ten sposób energię obrotową” nie brzmi jak szczyt subtelności, ale na pewno rzetelnie oddaje istotę zjawiska. Jest w tym nieco szaleństwa (OK, może go być całkiem dużo), ale jednocześnie jest kilka spraw technicznych, o których warto wiedzieć, aby ruch był dla partnerów wygodny, przyjemny i efektowny.
Skupimy się na rytmie, feelingu ruchu, rozciągnięciu połączenia, przekazaniu energii, kierunkach, relaksie w czasie ruchu, momencie “release”, synchronizacji partnerów, samym obrocie, połączeniu po obrocie… A jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to poznamy więcej wersji ?
?????????: Dla osób trochę bardziej doświadczonych tanecznie, które wiedzą, gdzie mają ręce i nogi ? Z balboa przyda się nam lollies, feeling out ‘n’ ins oraz pozycja hand to hand.

?ℕ??ℝ????ℝℤ?
??????? ? ℝ???ł ?́??̨????
Marysia i Rafał są jednymi z założycieli szkoły Jazz Like That w Krakowie. Taniec jest jednąz najważniejszych części ich życia, choć jak mówią: nie samym tańcem człowiek żyje Obok triple-stepowania i quick-quick-slowowania oraz zajmowania się trojgiem swoich dzieci swój czas starają się poświęcać przede wszystkim ludziom, którzy tworzą środowisko swingowe.
Jak to się zaczęło? Tego już prawdopodobnie sami nie pamiętają, ale było to w odległej przeszłości, gdzieś w połowie lat 90. W drodze do tańców swingowych zrobili kilka przystanków na taniec ludowy i współczesny, jazz, modern jazz i kilka innych technik, a w swingu zaczęli od west coasta (i wcale się tego nie wstydzą ;)).
Od 2013 roku uczą Lindy Hopa, który kochają za jego energię i swobodę, a ich nową miłością jest Balboa – taniec, w którym stawiają na komunikację między partnerami. Na zajęciach starają się nie tylko dbać o przekazywanie techniki, ale także wykrzesać ze swoich uczniów jak największe pokłady zaangażowania. Często powtarzają, że postępy robi się najpierw w głowie, a nie w nogach. Wierzą, że taniec ma być przede wszystkim źródłem radości, formą ekspresji i budowania relacji z innymi, a dzięki temu podejściu udaje im się wciągać w taniec swingowy kolejne i kolejne osoby.

???? ????? ? ℝ???ł ℝ?????
Ania i Rafał zajmują się tańcami swingowymi w sposób wszechstrony: mają doświadczenie w takich tańcach jak lindy hop, balboa, collegiate shag, st. louis shag. Sumarycznie siedzą w swingowym świecie już 17 lat ? (nie ma to tak rzetelna statystyka!). Od 2020 razem prowadzą regularne i wyjazdowe zajęcia. Ostatnio szczególnie oddani są balboa, co przysparza im dużo radości (jak również sukcesów), ale uczą też innych tańców. Ale dość historii!
Lubią, kiedy w tańcu jest miło, wesoło i energicznie oraz kiedy taniec koresponduje z muzyką. Nie braknie im odrobiny pozytywnego szaleństwa. Chętnie się z Wami podzielą wiedzą i doświadczeniem.

? ℕ??
Nazywamy się SWINGOUT.PL. Od 2009 roku prowadzimy w Warszawie regularne zajęcia swingowych tańców z pierwszej połowy ** wieku: Lindy Hop, Collegiate Shag, Balboa oraz organizujemy warsztaty i imprezy propagujące taniec i muzykę swingową.

Nasze kursy:
? https://swingout.pl/kursy
? https://swingout.pl/kursy-dla-poczatkujacych/

Więcej:
www.swingout.pl
www.youtube.com/swingoutPL
www.instagram.com/swingout.pl
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Pałac Kultury i Nauki Warszawa, Plac Defilad 1,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: