BABOOSHKI w Podziemiach Kamedulskich na Bielanach

Thu Jan 26 2023 at 07:00 pm

Jazz w Podziemiach Kamedulskich | Warsaw

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce
Publisher/HostKatolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce
BABOOSHKI w Podziemiach Kamedulskich na Bielanach
Advertisement
BABOOSHKI
kolędy i szczedriwki
Koncert kolęd polsko - ukraińskiego zespołu BABOOSHKI, którego podstawę tworzą dwie wokalistki: Polka - Karolina Beimcik oraz Ukrainka z pochodzenia - Dana Vynnytska. W repertuarze znajdują się zarówno kolędy polskie jak i szczedriwki - ukraińskie pieśni ludowe związane z obrzędami noworocznymi, ujęte w etnojazzowe ramy. W utworach odnajdujemy historie przepełnione słowiańskimi symbolami. Wokalistki wykonują kolędy dwujęzycznie, po polsku i ukraińsku, przypominając o wspólnej tradycji dwóch bliskich sobie kultur.
Premiera płyty "Kolędy i Szczedriwki" odbyła się w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie i była nominowana do Folkowego Fonogramu Roku oraz do nagrody Płyta Roku w kategorii Muzyka Tradycyjna
Wystąpią:
Karolina Beimcik - śpiew
Dana Vynnytska - śpiew
Dawid Lubowicz - skrzypce
Grzegorz Tarwid - fortepian
Michał Jaros - kontrabas
Igor Hnydyn - perkusja
Karolina Beimcik - jest klasycznie wykształconą skrzypaczką i wokalistką jazzową, która czerpie inspiracje z kultury Środkowo-Wschodniej Europy. Otrzymała II nagrodę na festiwalu Drugiego Programu Polskiego Radia Nowa Tradycja wraz z projektem Babooshki, Grand Prix na festiwalu Niemen Non Stop, Nagrodę Specjalną Telewizji TVP Kultura, nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, oraz II nagrodę na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Jest absolwentką wydziału jazzu na Queens College University w Nowym Jorku, a także magistrem kulturoznawstwa na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Dana Vynnytska - absolwentka Wydziału Kompozycji w Konserwatorium Lwowskim, jest laureatką programu stypendialnego polskiego Ministerstwa Kultury ``Gaude Polonia`` przeznaczonego dla młodych artystów z krajów Europy Środkowowschodniej. Półroczny pobyt Dany na stypendium w Polsce umożliwił wzajemne poznanie się, pracę nad repertuarem oraz koncertowanie (najpierw jako duet żeński). Brała udział w nagraniach takich zespołów, jak Shokolad, Babooshki, czy Afro Kolektyw.
26.01.2023 g.19.00
Podziemia Kamedulskie ul. Dewajtis 3
wstęp wolny
Na koncert zaprasza Burmistrz Grzegorz Pietruczuk wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Bielany
Organizatorzy koncertu: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Agencja Koncertowa PianoArt, Podziemia Kamedulskie Patroni medialni: Katolickie Centrum Kultury "Dobre Miejsce”, Jazz Forum, Jazz Press
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Jazz w Podziemiach Kamedulskich, Podziemia Kamedulskie ul. Dewajtis 3,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: