Advertisement
Évente több száz anyával dolgozom együtt, és az egyik érzés, amit leggyakrabban hallok ez: "Hol vagyok én a saját életemben? Kit érdekel, hogy nekem mi a jó?"Anyaként fájdalmasan gyakran éljük úgy az életünket, hogy az első helyen a gyerekek állnak, majd tetszőleges sorrendben férj, háztartás, munka, kutya, macska, anyós, após, majd a sor végén kullogunk valahol mi magunk. Mindenki igényei fontosabbnak tűnnek, mint a sajátunk.
Karácsony közeledtével különösen aktuális lehet ez a téma. Tudunk-e teret és időt találni a mi magunk elmélyülésének, lecsendesedésének, a tápláló pihenésnek? (Bármily csábító is, sajnos a telefongörgetés és a Netflix valójában nem pihenés - erről is fogunk beszélni.) Tudjuk-e egyáltalán, hogy minket mi csendesít le és mi tölt fel? Milyen érintés esik jól? Mire vágyik a testünk-lelkünk? Van-e élet az elvárásokon és határidőkön túl?
Ezzel a műhelymunkával az a célom, hogy mindannyian, akik ott leszünk, felismerjük, hogy igen. Megkeressük, hol és hogyan vagyunk most a testünkben és megengedjük, hogy ez olyan érzés legyen, amilyen. Megengedjük, hogy a testünk úgy érezze magát, mint akin átment egy kamion, vagy épp ellenkezőleg, mint aki kitörni vágyik évezredes börtönéből - nem tudjuk, mi lesz az, amit meg fog mutatni nekünk, ha hagyjuk.
Ha ez megvan, elindulunk egy lassú, puha, gyönyörű úton, ahol megérzékeljük, hogy lehetséges a magunk tempójában találkozni a testünkkel és a lelkünkkel, lehetséges megtalálni, mi az, ami jólesik, lehetséges végtelenül egyszerű módokat találni arra, hogy a testünket és a lelkünket tápláljuk.
Adunk magunknak egy estét, hogy visszataláljunk a létezés gyönyörűségéhez.
Megérkezünk kicsit önmagunkhoz.
Egy estére a sor első helyére kerülhetünk - sőt, talán stratégiákat tudunk kidolgozni arra is, hogy ez a hétköznapokban is sikerülhessen.
------------------------------------------
Ez az alkalom egy műhelysorozat 3. része.
A 2025-ös alkalmak témája és időpontja is jön hamarosan.
Ez a műhelysorozat azoknak szól, akik készek fejest ugrani az anyai önismeret újabb mélységeibe, akik nem elégszenek meg a gyereknevelési könyvekkel, mert tudják, a lényeg nem a fejben, hanem a szívben és a testben történik.
A legnagyobb fejlődést a családunkban valójában azok a változások hívják életre, amik bennünk, szülőként végbemennek.
Ezekre a műhelyekre Titeket hívlak, Anyatársak, ezúttal gyermekeitek nélkül.
Az alkalom díja 10 000 forint, a csoport maximum létszáma 6 fő.
Ha a műhelysorozat 3 alkalmára elköteleződsz, összesen 25000 forintért jöhetsz. (Az alkalmak jövőre is folytatódnak, témák és időpontok hamarosan.)
Ha kérdésed van, keress bátran, beszéljünk, hogy kiderüljön, ez-e az a fajta munka, amire most Neked szükséged van, ami támogat Téged.
Jelentkezni a [email protected] címen tudtok.
Szeretettel várlak!
Fruzsi
---------------------------
Balogh Fruzsi vagyok, egy 12 és egy 9 éves gyerek édesanyja, eredeti végzettségem szerint pedagógus, mediátor, újságíró. 10 éve találkoztam a Kapcsolódó Neveléssel, társalapítója voltam a Kapcsolódó Nevelés Egyesületnek, 6 éve nem csak a módszer oktatója, de az egyesület vezetője is vagyok. Az elmúlt 20 évet önismereti módszerek dzsungelében töltöttem: tapasztalatot szereztem személyiségtipológiák, pszichodráma, családállítás, egyéni terápiák, változatos mozgásmeditációs műfajok, szomatikus módszerek terén. Az elmúlt években számos külföldi kurzuson is részt vettem, az ökofeminista szemléletű Active Hope-tól elkezdve a magzati élményekre fókuszáló regressziós munkán át a táncalapú Deep Focus módszerig. Az általam tartott műhelymunkákon a megszerzett tapasztalataim át- és átszövik a Kapcsolódó Nevelés-alapú munkámat, hogy minél mélyebb, tisztább, jelenlévőbb módon kapcsolódhassam Veletek és azzal, ami a térben történik mindannyiónkkal, és minél könnyebb utat engedhessek a rajtunk átfolyó érzéseknek.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Anyahajó anyaközpont (1098 Bp., Toronyház u. 3/b), Toronyház utca 3, Budapest 1091, Magyarország,Budapest, Hungary