Asaf Avidan - Anagnorisis Tour, 09.04.2022, Klub Proxima

Sat Apr 09 2022 at 06:00 pm to 09:00 pm UTC+01:00

Klub Proxima | Warsaw

klub Stodo\u0142a
Publisher/Hostklub Stodoła
Asaf Avidan - Anagnorisis Tour, 09.04.2022, Klub Proxima
Advertisement
? ? Drodzy,
informujemy, że koncerty Asafa Avidana w Warszawie oraz w Krakowie
zostały przełożone i odbędą się w nowych terminach.
► 8 lutego 2021 / 26 września 2021, Klub Kwadrat (Kraków) → 7 kwietnia 2022 ✅
► 10 lutego 2021 / 25 września 2021, Klub Proxima (Warszawa) → 9 kwietnia 2022 ✅
Wszystkie dotychczas zakupione bilet automatycznie zachowują swoją ważność dla nowych dat! Miejsca oraz godziny wydarzeń pozostają niezmienne.
Do zobaczenia w kwietniu 2022! ??
TIMETABLE:
19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - początek koncertu
► BILETY → bit.ly/AsafAvidan_Proxima

? Asaf Avidan powraca do Polski! Artysta obdarzony wyjątkowym głosem o hipnotyzującej barwie w kwietniu 2022 wystąpi w Krakowie oraz Warszawie. ⚡ Izraelska gwiazda rocka, folku i bluesa zaprezentuje materiał z najnowszego albumu "Anagnorisis” ?, który zapowiadają single „Earth Odyssey” oraz „Lost Horse”. ?

Anagnorisis to termin literacki ukuty przez Arystotelesa, określający nagłą chwilę rozpoznania, jakiego doświadczyć może postać. Oznacza moment, w którym poprzez odsłonięcie ukrytego wcześniej elementu fabuły, bohater zmierza się ze swoją prawdziwą tożsamością, przekraczając granicę ignorancji i zmierzając w kierunku wiedzy.

Po 10-letnim cyklu systematycznego koncertowania, zbliżający się do swoich 40. urodzin Asaf Avidan postanowił zrobić sobie co najmniej roczną przerwę od występów, by zastanowić się nad swoim życiem, karierą oraz sztuką. Wokalista zapragnął doświadczyć czasu i przestrzeni w inny sposób, niż w trakcie minionych lat. Avidan wybrał w tym celu stary wiejski dom we Włoszech, który następnie przekształcił w studio nagraniowe oraz swoiste miejsce odosobnienia. Jak sam przyznał, otaczały go tam zielone pola i gaje oliwne, dużo niebieskiego nieba, a także cisza i spokój.

Podczas gdy poprzednie albumy artysty, takie jak "Different Pulses" czy "The Reckoning" powstały w ciągu kilku tygodni, tym razem było inaczej. Otaczająca go natura i cisza zaczęły przenikać sztukę, a sprawy zaczęły wymagać czasu. "Pamiętam, jak uczyłem się ścinać gałązki oliwne, aby przygotować drzewa na przyszły rok. Byłem zdumiony, widząc, jak dużo trzeba ich ściąć, by drzewo mogło rozwijać się lepiej. Miejscowi rolnicy uświadomili mi, że dzięki wycinaniu tych gałęzi, do wnętrza drzew dociera więcej powietrza, więcej słońca, co czyni je silniejszym i bardziej odpornym na pasożyty i choroby. Próbowałem zrobić to samo z moimi piosenkami. Wyciąć, przyciąć i usunąć duże części, by wykorzystać energię to wyhodowania silniejszych korzeni i mocniejszej struktury. Poświęcić trochę czasu i pozwolić, by piosenka urosła naturalnie” – przyznał w jednej z najnowszych wypowiedzi Asaf Avidan.

W trakcie pracy nad albumem, Asaf Avidan, znudzony dotychczasowymi muzycznymi inspiracjami, sięgnął po pozornie zaskakujące gatunki, jak hip-hop lat 90., pop oraz muzykę gospel. Jak przyznał, słuchał w tym czasie m.in. Toma Yorke'a, Davida Bowiego, Old School Jazzu, a nawet współczesnego popu, jak chociażby Billie Eilish czy Kanyego Westa.

Asaf Avidan zadecydował, że na płycie będzie można usłyszeć wyłącznie jego głos - zarówno jako główny wokal, jak i wokale wspierające. Artysta zarejestrował w tym celu swój głos wielokrotne, aby uzyskać efekt pracy wielu osób - od falsetu, przez teatralny baryton, aż po jego słynny androgyniczny śpiew. Wszystkie te emocje i techniki spotkały się, by podkreślić złożoność i bogactwo każdej chwili życia.

Do pracy nad nowym albumem artysta zaprosił swojego dawnego muzycznego kompana, Tamira Muskata (producenta "Different Pulses" i "Gold Shadow"). W związku z pandemią koronawirusa, artyści zostali zmuszeni do pracy na odległość - Tamir pozostał w Tel Awiwie, a Asaf we Włoszech. Tętniące życiem odgłosy Tel Awiwu oraz cisza włoskiej wsi nadały albumowi swoiste napięcie i bogactwo, stanowiące odzwierciedlenie istoty tego projektu.

Prawdziwą Anagnorisis tego albumu jest fakt, że niejasność, złożoność, wielość i zamieszanie są częścią prawdziwej struktury naszego istnienia. Poszukiwania Asafa Avidana, by opisać swoje jedyne prawdziwe "ja", prowadzą do niekończącego się wiru zmieniających się przypływów i prądów, a wszystkie z nich to on.

Na okładce nowego albumu Asafa Avidana znalazły się bezkształtne plamy o żywych kolorach, uporządkowane na czarnym tle. Podczas gdy artysta wykorzystuje te wybuchy mocnych kolorów do zaprezentowania siebie, w rzeczywistości leży w ich czarnym i tajemniczym negatywie. Kolory i nasze osobowości, które pokazujemy światu nie są nami, jednak dzięki nim możemy stworzyć wyraźniejszy kształt tego, co nami jest.

Album „Anagnorisis” to siódmy album w karierze artysty, w tym czwarty wydany solowo. Nowa płyta będzie następczynią wydanego w 2017 r. "The Study on Falling", który odniósł w naszym kraju wielki sukces.

Asaf Avidan w Polsce:
9 kwietnia 2022, Klub Proxima, Warszawa
7 kwietnia 2022, Klub Kwadrat, Kraków
Bilety (miejsca stojące):
od 139 PLN
dostępne w sprzedaży na: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: [email protected]
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Dance in WarsawEntertainment in Warsaw

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

Sabina Spielrein i wczesne pionierki psychoanalizy
Sat Apr 09 2022 at 08:30 am Sabina Spielrein i wczesne pionierki psychoanalizy

Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk

BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy 2022
Sat Apr 09 2022 at 09:00 am BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy 2022

BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy

WILD HUNT LIVE + Heroes Orchestra!
Sat Apr 09 2022 at 05:00 pm WILD HUNT LIVE + Heroes Orchestra!

Progresja

Wild Hunt Live & Heroes Orchestra
Sat Apr 09 2022 at 05:00 pm Wild Hunt Live & Heroes Orchestra

Progresja

Muzyka zespo\u0142u ABBA orkiestrowo
Sat Apr 09 2022 at 08:00 pm Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo

Scena Relax

Wild Hunt Live & Heroes Orchestra
Sat Apr 09 2022 at 08:30 pm Wild Hunt Live & Heroes Orchestra

Progresja

God Is An Astronaut \/ 10.04.22 \/ Niebo, Warszawa
Sun Apr 10 2022 at 06:00 pm God Is An Astronaut / 10.04.22 / Niebo, Warszawa

NIEBO

Zola Blood
Tue Apr 12 2022 at 07:00 pm Zola Blood

Hydrozagadka

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events