Anna Mamica "taniec artemidy". Wernisaż.

Tue Nov 29 2022 at 06:30 pm

Galeria Apteka Sztuki | Warsaw

Galeria Apteka Sztuki
Publisher/HostGaleria Apteka Sztuki
Anna Mamica "taniec artemidy". Wernisa\u017c.
Advertisement
Data wernisażu: 29.11.2022 o godz. 18:30
Czas trwania wystawy: 30.11.2022 – 05.01.2023
? Kreatywne spotkanie z artystką i artemidami: 10.12.2022, sobota w godz. 18.30- - 22.00
Kurator wystawy: prof. Tomasz Milanowski
Patronat medialny : Artinfo.pl, RynekiSztuka.pl, Damosfera
? Patronat honorowy: Adrianna Zawadzińska, Miss Polski na Wózku 2016
Partnerzy: Biegas Art Gallery, Fundacja Jedyna Taka, House of Merlo
Koordynatorka wystawy: Magdalena Krowicka
......
Wystawa malarstwa „taniec artemidy” wprowadza w fascynujący świat mitologii i w codzienność współczesnych kobiet. Anna Mamica od początku swojej drogi artystycznej wybrała malarstwo portretowe i konsekwentnie je doskonali badając miejsce kobiety w kulturze i sztuce. Artystkę inspirują wątki zaczerpnięte z historii malarstwa oraz współczesne trendy kultury popularnej. A także... prawdziwe życie kobiet odważnych, niezależnych i pięknych.
Tytułowa Artemida, bogini łowów i księżyca, niezależna i skupiona na celu, jest również inicjatorką tańca w kręgu, wspiera ideę siostrzeństwa i życia zgodnego z własnymi zasadami.
Bohaterki portretów przywołują w sobie archetypy bogiń pomocnych w sztuce łączenia różnych ról w życiu kobiety. Skutecznie, ale z gracją, jak w tańcu. Artystka rozpatruje taniec także jako metaforę fizycznego piękna i rozwoju duchowego, doskonalenia się z wewnętrznej potrzeby, wolnej od oczekiwań otoczenia.
? Na otwarciu wystawy zostanie po raz pierwszy zaprezentowany portret Adrianny Zawadzińskiej, Miss Polski na Wózku i zdobywczyni tytułu Wicemiss Świata na Wózku. Namalowany jako najnowszy do cyklu obrazów „taniec artemidy” jest zarazem podsumowaniem historii współczesnych artemid - wszystkie boginie otrzymały bowiem dary niebios, ale też i ograniczenia.
.......
?Anna Mamica (ur. 1994) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie (2020 r.).
Twórczość Anny Mamicy skupia się na przedstawieniach motywu kobiety. Badając miejsce kobiety w kulturze i sztuce artystka eksploruje wizerunki kobiet na przestrzeni wieków. Można powiedzieć, że twórczość Anny Mamicy jest reinterpretacją prerafaelickiej kompilacji naturalizmu i archaizmu. Wierne i skrupulatne odtworzenie rzeczywistości łączy się w jej obrazach z fantastyką zdarzeń i kreowanych postaci. Połączenie figuracji z geometryzacją definiuje jej własny, unikalny i rozpoznawalny styl. Sztuka Anny Mamicy wyraża fascynację artystki kobiecym pięknem i majestatem.
.....
Zapraszamy!
Wstęp wolny.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Galeria Apteka Sztuki, Al. Wyzwolenia 3/5,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Art in Warsaw

Sharing is Caring: