"WJO La Boheme": LADY BIRD

Sun May 15 2022 at 07:00 pm

La Boheme | Warsaw

La Boheme
Publisher/HostLa Boheme
"WJO La Boheme": LADY BIRD
Advertisement
"WJO" - WERNISAŻ JEDNEGO OBRAZU. Goście specjalni: LADY BIRD
15 maja 2022
godz. 19.00
Wystąpi warszawski zespół LADY BIRD w akustycznym skladzie:
Joanna Wátor - wokal
Czeslaw Kozlowski - gitara
Wlodek "Marian" Tyl - piano, wokal
oraz goscinnie
Joanna "Fela" Felczak - instrumenty perkusyjne
Lady Bird podczas koncertów łączy własną muzykę ze standardami funk&blues& soul. Usłyszycie ich interpretacje Arethy Franklin, Beth Hart, Amy Winehouse, odrobinę bluesa oraz oczywiście autorskie piosenki zespołu. Ich muzyka oscyluje pomiędzy soulem, funkiem, reggae i bluesem, a teksty metaforycznie odnoszą się do klimatów natury I relacji damsko-męskich.
Zespól Lady Bird stworzyli doświadczeni muzycy znani m.in. z zespołu Blues Time i Bakuba. Jako Lady Bird mają już na koncie wydanie debiutanckiego singla Nowe Życie.
Wokalistka Joanna Wątor jest również dyrygentką gospel i od wielu lat prowadzi warsztaty tej muzyki - jej korzenie slychac w mocnym soulowo brzmiacym glosie.
Pianista Wlodek Tyl - posiadajacy sluch absolutny oraz doswiadczenie w szerokim wachlarzu stylow muzycznych - jest kilkukrotnie klasyfikowanym w pierwszej dziesiątce najlepszych klawiszowców zestawienia Blues Top miesięcznika Twoj Blues.
Gitarzysta Czesław Kozłowski- autor muzyki w zespole - znany jest głównie z własnych formacji muzyki reggae a takze ze skladu grajacego muzyke afrykanska o nazwie Bakuba, którego liderem jest Ricky Lion.
Goscinnie: Joanna Fela Felczak ??- perkusistka, perkusjonalistka i basistka, która tworzy i udziela się w wielu formacjach od muzyki folk, rock aż do
jazzu.
Nagrania zespolu:
"Nowe Życie" - Lady Bird

"Bad woman blues" (Beth Hart)

"Chain of fools" (Aretha Franklin)

Zapraszamy!!!
Ze spraw organizacyjnych:
La Boheme to kameralne, przyjazne sztuce, miejsce. Na wydarzenia nie sprzedaje biletów, jest za to możliwość wsparcia artystów datkiem "do kapelusza" (sugerowane min 20 pln). Zatem warto mieć ze sobą gotówkę.
W La Boheme za napoje również zapłacisz tylko gotówką
Pozdrawiamy i Zapraszamy Serdecznie.
Bądźcie Mecenasami Sztuki !!!
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

La Boheme, Mysłowicka 1 (wejście od Bohomolca) NAPRZECIWKO (!!!) numeru 17,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: