Advertisement
Idee i ludzie. Nauki Arystotelesa, św. Tomasza z Akwinu i Jana Pawła II. Życie i dzieła Karola Wielkiego, św. Ludwika, św. Jadwigi, wciąż aktualne nauki, wzory i wyzwania. Zapraszamy na spotkanie z red. Pawłem Milcarkiem pt. "Dobro wspólne i rządy sprawiedliwe" - w ramach cyklu Akademia Polityczna "Młoda Polska". Spotkanie z red. Pawłem Milcarkiem odbędzie się 3 kwietnia 2025 o g. 18 w Centrum Kultury Fundacji św. Benedykta przy Al. Wielkopolskiej 43 w Poznaniu.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu zapraszamy do zapisania się w przez formularz dostępny na stronie www.benedictus.pl/milcarek . Cykl Akademia Polityczna "Młoda Polska" dedykowany jest w sposób szczególny dla osób do 30 r.ż. Liczba miejsc ograniczona - o uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Paweł Milcarek - mąż i ojciec, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii („Filozoficzna teoria ciała ludzkiego w pismach Tomasza z Akwinu”, Wydz. Fil. Chrześc. ATK w Warszawie, 1994) oraz magister historii („Dzieje Polski w ujęciu Feliksa Konecznego”, IH UW 1991).
Od 1992 do 2008 r. wykładowca w Katedrze Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2008–2009 dyrektor i redaktor naczelny II Programu Polskiego Radia. Był polskim przedstawicielem w „Centre International d’Etudes Liturgiques”, stowarzyszenia powołanego dla inicjowania i prezentowania badań poświęconych klasycznemu rytowi rzymskiemu. Założyciel i redaktor internetowego brewiarza monastycznego adiutorium.pl. oraz prezes Stowarzyszenia Chwalby Bożej
Założyciel i wieloletni redaktor naczelny kwartalnika „Christianitas” (1999-2008 i 2012 do ubiegłego tygodnia). Publicysta, autor wielu artykułów i podcastów w czasopismach i serwisach internetowych (w latach 2015-2023 prowadził cotygodniową audycję Konwersatorium w Polskim Radiu Lublin). Autor książek, m.in. „Historia Mszy” (2009) oraz „Według Boga czy według świata?” (2011), „Otwarte okna. Szkice z kultury humanizmu katolickiego” (2022, wyróżnienie Nagrody im. Józefa Mackiewicza), a także monografii na temat filozofii średniowiecznej „Od istoty do istnienia. Tworzenie się metafizyki egzystencjalnej wewnątrz łacińskiej tradycji filozofii chrześcijańskiej” (2008). Redaktor antologii „Breviarium Kanonu Kultury” (2022), której dwa pierwsze tomy ukazały się już nakładem Wydawnictwa Dębogóra oraz zbioru dokumentów pt. „Staraniem Najwyższych Biskupów – księgi liturgiczne Kościoła oraz ich dokumenty zatwierdzające wydane przez Stolicę Apostolską” (2022). Autor przekładów dzieł św. Tomasza z Akwinu.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Al. Wielkopolska 43, 60-603 Poznan, Poland, aleja Wielkopolska 43, 60-603 Poznań, Polska,Poznan, Poland
Tickets