Amaranthe, Beyond The Black + Butcher Babies, Ad Infinitum / 2 XI 2022 / Warszawa

Wed Nov 02 2022 at 06:30 pm to Thu Nov 03 2022 at 12:00 am UTC+02:00

Progresja | Warsaw

Knock Out Music Store
Publisher/HostKnock Out Music Store
Amaranthe, Beyond The Black + Butcher Babies, Ad Infinitum \/ 2 XI 2022 \/ Warszawa
Advertisement
[ENG ?]
?? Amaranthe i Beyond the Black zagrają w Polsce 2 listopada 2022 roku w warszawskim klubie Progresja. Do lineupu trasy zespołów dołączają goście specjalni: Butcher Babies oraz Ad Infinitum.
?? Amaranthe and Beyond The Black will perform in Poland on the 2nd of November in klub Progresja, Warsaw. The bands will be joined by Butcher Babies and Ad Infinitum as supports for the whole tour.
Bilety dostępne na: | Tickets are available at:
?️ https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
Przypominamy! ♻️ Nie musisz drukować biletu - przy wejściu na koncert możesz okazać kod kreskowy na ekranie telefonu.
--
[PL] Uwaga! ! ⚠ Kupując bilet od osób umieszczających oferty na nieautoryzowanych stronach (Viagogo, Ticketswap, Allegro, OLX czy Facebook), ryzykujesz nabycie fałszywej wejściówki, która uniemożliwia wejście na koncert. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży, tj. knockoutmusicstore.pl oraz ebilet.pl!
[ENG] Attention! ⚠ Buying tickets through unauthroized platforms (Viagogo, Ticketswap, etc.) is a risk of buying false tickets which will not let You participate in our shows. The only authorised ticket stores are knockoutmusicstore.pl and ebilet.pl!
--
? AMARANTHE (Szwecja/Dania) power metal/ modern metal:

Amaranthe to na pewno jeden z ciężej pracujących zespołów metalowych. Jeśli do ciężkiej pracy dodać muzyczny talent, powstaje świetna, ciekawa muzyka. Powstałej w 2008 roku kapeli z Göteborga udała się ważna rzecz – stworzyła rozpoznawalny styl, w którym jest miejsce na symfoniczny power metal, heavy, melodyjny death metal, a nawet taneczne rytmy. Dzięki tym ostatnim można w sieci na określenie stylu muzyki skandynawskiej załogi znaleźć określenie "transcore".

Główną postacią sekstetu jest śpiewająca sopranem Elize Ryd. Oprócz niej wokale w Amaranthe należą też do dwóch panów, charczące do Henrika Englunda Wilhemssona, a czyste do Nilsa Molina. Te ostatni to jednocześnie najnowszy nabytek zespołu, dołączył w 2017 roku. Dwa lata później stała się wielka rzecz w historii zespołu. Amaranthe złożyło podpis pod kontraktem zaproponowanym przez Nuclear Blast, największą metalową wytwórnię na świecie. Krótko po tym wydarzeniu Amaranthe zapowiedziało premierę szóstego studyjnego albumu oraz zaprezentowało zapowiadający go nakręcony w Hiszpanii teledysk do piosenki "Do or Die", w którym wokalnie wspiera kapelę Angela Gossow, była wokalistka Arch Enemy, a solo na gitarze wycina Jeff Loomis (Arch Enemy, eks-Nevermore).
▶ http://amaranthe.se/
▶ https://www.facebook.com/AmarantheBand/

? BEYOND THE BLACK (Niemcy) metal symfoniczny:

Każdy nowy zespół może pozazdrościć startu Beyond The Black. Powstała w 2014 roku grupa już parę miesięcy później stała na deskach festiwalu Wacken Open Air, a niedługo później supportowała na trasie legendarny Saxon.

Z ówczesnego wcielenia zespołu pozostała tylko wokalistka Jennifer Haben. W 2016 roku, kiedy na rynku była już debiutancka płyta Beyond The Black "Songs of Love and Death" (2015), pożegnali się z nią wszyscy koledzy, którzy najwyraźniej nie wierzyli w sukces kapeli.

Dość szybko okazało się, że to Jennifer miała rację, stawiając na karierę muzyczną. Czwórkę uciekinierów z pokładu zastąpiła Chrisem Hermsdörferem (gitara, chórki), Tobim Lodesem (gitara rytmiczna, chórki), Stefanem Herkenhoffem (gitara basowa) i Kaiem Tschierschkym (perkusja). Do zwiększenia popularności zespołu z pewnością przyczyniły się również koncerty na trasie u boku Powerwolf i holenderskiej Epiki, kapel pokrewnych stylistycznie do niemieckich symfonicznych metalowców.

Innym pokłosiem sukcesów Beyond The Black było również napisanie piosenki do niemieckiego dramatu "Die Ketzerbraut", w którym Jennifer zagrała niewielką rolę. Warto też podkreślić, że za debiutancką płytę grupa otrzymała nagrodę Metal Hammer Award.
▶ http://beyond-the-black.com/de/
▶ https://www.facebook.com/beyondtheblackofficial/

? BUTCHER BABIES (USA) heavy metal, groove metal:
heavy metal, groove metal:
Butcher Babies to kwintet z Los Angeles, którego głównymi postaciami są Carla Harvey oraz Heidi Shepherd. Wraz z nimi zespół zakładał także gitarzysta Henry Flury.
Grupa powstała w 2009 roku, a poza efektownymi strojami wokalistek i ich niewątpliwą urodą, zwraca uwagę balansowaniem na granicy thrash metalu, heavy metalu oraz riffowego grania, które najlepiej oddają słowa "groove metal". Carla i Heidi nie ukrywają, że wielką inspiracją dla nich była legendarna Wendy O. Williams. Butcher Babies w CV może sobie wpisać koncerty u boku Danzig, czy Megadeth oraz występy na wszystkich liczących się metalowych festiwalach. W pandemicznym czasie amerykańska załoga nie próżnowała, czego efektem są trzy wideoklipy - "Bottom of a Bottle", "Sleeping with the Enemy" oraz "Yorktown". W tym ostatnim numerze gra gościnnie Andy James z Five Finger Death Punch.
▶ https://butcherbabies.com/
▶ https://www.facebook.com/butcherbabies

? AD INFINITUM (Szwajcaria) metal symfoniczny, power metal:
Malownicze szwajcarskie miasto Montreux jest domem legendarnego muzycznego festiwalu oraz pojawia się w tekście evergreena "Smoke On The Water". Stąd pochodzi też ciekawa formacja Ad Infinitum.
Grupa powstała w 2018 roku, kiedy wokalistka Melissa Bonny zdecydowała, że muzyka, którą tworzyła wraz z perkusistą Niklasem Müllerem, gitarzystą Adrianem Thessenvitzem i basistą Korbinianem Benedictem z myślą o solowym projekcie, powinna jednak ukazać się pod szyldem zespołu. Austriacka Napalm Records już po kilku opublikowanych piosenkach, w których słyszymy połączenie epickiego, symfonicznego metalu z power metalem, zobaczyła w kapeli potencjał i zaproponowała kontrakt. W ciągu zaledwie dwóch lat muzycy Ad Infinitum sprezentowali miłośnikom tego rodzaju grania aż trzy albumy - "Chapter I: Monarchy" (2020), "Chapter I Revisited" (2020) oraz "Chapter II: Legacy" (2021).
▶ https://adinfinitumofficial.com/
▶ https://www.facebook.com/AdInfinitumMusic


Zagrają:
AMARANTHE (Szwecja/Dania) power metal/ modern metal
BEYOND THE BLACK (Niemcy) metal symfoniczny
+
Butcher Babies (USA)
Ad Infinitum (Szwajcaria)
Kiedy: 2 listopada (środa) 2022
Gdzie: Warszawa @ Progresja, Fort Wola 22
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na: | Tickets are available at:
? https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
? https://ebilet.pl

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Progresja, ul. Fort Wola 22, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

International Stout Day
Thu Nov 03 2022 at 08:00 pm International Stout Day

The Shamrock

Warszawa: M\u0142odzi i Moralni - rejestracja TV Polsat
Thu Nov 03 2022 at 08:30 pm Warszawa: Młodzi i Moralni - rejestracja TV Polsat

Warsaw, Poland

EMDR dla Gestaltyst\u00f3w - praca z traum\u0105
Fri Nov 04 2022 at 10:00 am EMDR dla Gestaltystów - praca z traumą

Dom Psychoterapii Gestalt

Symposium Laser and Health Academy Poland
Fri Nov 04 2022 at 10:00 am Symposium Laser and Health Academy Poland

Centrum Kongresowe Warszawianka Jachranka

ML in PL Conference 2022
Fri Nov 04 2022 at 05:00 pm ML in PL Conference 2022

Warsaw

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events