AJURWEDYJSKIE SPOSOBY NA ZDROWY CYKL MIESIĄCZKOWY

Sun Sep 19 2021 at 11:00 am to 01:30 pm

AnyaYoga | Warsaw

AnyaYoga
Publisher/HostAnyaYoga
AJURWEDYJSKIE SPOSOBY NA ZDROWY CYKL MIESI\u0104CZKOWY Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych Ajurwedą i jej korzystnym wpływem na nasze zdrowie i samopoczucie na dwa wrześniowe warsztaty, jakie odbędą się w AnyaYodze na Żoliborzu.

18 września, sobota, godz. 11:00-13:30: ‘ODŻYWIANIE WEDŁUG AJURWEDY - POKARM DLA CIAŁA I UMYSŁU’
https://www.facebook.com/events/325687232354380/

19 września, niedziela, godz. 11:00-13:30 ‘AJURWEDYJSKIE SPOSOBY NA ZDROWY CYKL MIESIĄCZKOWY’

Na warsztatach zajmiemy się wpływem pokarmów na nasze ciało i układ nerwowy, zdrowiem hormonalnym oraz pogłębieniem wiedzy na temat funkcjonowania naszego ciała i umysłu.

‘AJURWEDYJSKIE SPOSOBY NA ZDROWY CYKL MIESIĄCZKOWY’
19 września, niedziela, godz. 11:00-13:30

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST WARSZTAT?
Na warsztat zapraszam wszystkie Kobiety, które pragną zrozumieć
funkcjonowanie swojego miesięcznego cyklu hormonalnego przez pryzmat ajurwedy, chcą poznać naturalne, wspierające kobiecość i zdrowie sposoby na dolegliwości w obrębie cyklu miesiączkowego oraz szukają inspiracji do pełniejszego, szczęśliwszego życia.

CO W PROGRAMIE?
* krótki zarys głównych założeń ajurwedy: teoria pięciu żywiołów i trzech dosz (Vata, Pitta, Kapha), indywidualna konstytucja psychofizyczna (prakriti)

* podstawy fizjologii cyklu miesięcznego i rodzaje zaburzeń (między innymi skąpe, nieregularne, bolesne, zbyt intensywne miesiączki, problemy z płodnością, PMS, mięśniaki, zaburzenia trawienne na tle hormonalnym, migreny hormonalne)

* przyczyny zaburzeń hormonalnych z perspektywy Ajurwedy (niewłaściwy styl życia i odżywiania, zaburzenia rytmu dobowego, brak świadomości ciała i połączenia ze sobą)

* rola umysłu w powstawaniu problemów w obrębie cyklu miesiączkowego (emocje, poszczególne stany umysłu, ograniczające przekonania)

* omówienie ajurwedyjskich sposobów wspierających powrót do równowagi hormonalnej w przypadku poszczególnych zaburzeń: odżywianie, zioła, styl życia, konkretne techniki pranajamy (ćwiczeń oddechowych), elementy pracy z emocjami

* rola zdrowych olejów i tłuszczy (w zastosowaniu zewnętrznym i wewnętrznym) , ziół i przypraw kuchennych w balansowaniu układu hormonalnego

* rola ziół, w tym adaptogenów w procesie dbania o zdrowy cykl i miesiączkę

* świadomość ciała jako podstawa pracy w stronę równowagi emocjonalnej i hormonalnej

KIEDY: 19 września 2021, godz.: 11:00-13:30
GDZIE: AnyaYoga, ul. Krasińskiego 35A, Żoliborz, www.anyayoga.pl

INWESTYCJA: 160 zł
W przypadku zakupu obu warsztatów - promocja: 250 zł za całość.
(Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku 80 zł za warsztat o cyklu miesiączkowym bądź 120 zł za oba warsztaty).

ZAPISY: [email protected]
Zapisy zbieramy do 15 września

Serdecznie zapraszamy!

O PROWADZĄCEJ:
Nazywam się Justyna Szydło.
Jestem konsultantką i terapeutką ajurwedy.
Moja fascynacja ajurwedą i jogą narodziła się podczas studiów filologii indyjskiej, a nabrała rumieńców w 2010 roku, kiedy podczas pobytu w Indiach zaczęłam zgłębiać tajniki najstarszej naturalnej medycyny na świecie, u jej źródeł. W klinice Shivani Ayurveda, położonej w himalajskiej Dharamsali, uzyskałam dyplom z zakresu masaży ajurwedyjskich oraz odżywiania i diagnostyki ajurwedyjskiej.

Po powrocie do Polski uzyskałam dyplom masażu i akupresury w Ośrodku Edukacyjnym ‘Zdrowie i Uroda’ w Krakowie oraz współpracowałam z krakowskim centrum ajurwedy ‘Body Time’, a w późniejszym czasie między innymi z ‘Marx Ayurveda’ oraz ‘The Ayurvedic Clinic’ w Londynie. Ajurweda stała się moim sposobem na lepsze zrozumienie świata, ludzi oraz głębsze poznanie samej siebie.

W mojej pracy z kobietami czerpię przede wszystkim z wieloletniej nauki u dr Shivani Sood z Shivani Ayurveda. Moją inspiracją jest też dr Deepika Rodrigo z The Ayurvedic Clinic w Londynie, ajurwedyjska ginekolożka, dr Bhavna Dwivedi oraz dr Radha Jindal.

http://www.matrika.pl/
https://www.facebook.com/justynaszydlokonsultacja/
https://www.youtube.com/channel/UCO-R2zm6sBQjdR16uW0d0pA

Event Venue & Nearby Stays

AnyaYoga, Krasińskiego 35A, 01-784 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Health-wellness in Warsaw

Sharing is Caring: