Advertisement
A mérhetetlen mennyiségű spanyol táncstílus közül négyet mutat be a programsorozat Lola Donate Guillen táncpedagógus segítségével. Az első alkalmat a spanyol folklórnak és a La jota de las uvas-nak szenteljük. A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráció: https://forms.gle/7cyoBaCBkp5fHKyM8
Február 12-én, 18:00 órakor a Cervantes Intézetben (Elmélet – max. 120 fő)
Február 13-án, 18:00 órakor az Eötvös10 Művelődési Házban (Gyakorlat – max. 30 fő)
A gyakorlati órán lehetőségünk nyílik megismerni és eltáncolni egy jellegzetes néptáncot: a La jota de las uvas-t.
Ez a programsorozat a spanyol tánc világának felfedezését kínálja, bemutatva annak négy meghatározó táncstílusát: a folklórt, a boleró iskolát, a flamencót és a stilizált táncot (danza estilizada). A négy előadás és a gyakorlati alkalmak során Lola Donate Guillen avat be minket e sokszínű művészeti ág érdekességeibe, aki spanyol tánc szakirányú pedagógusdiplomával rendelkezik, emellett elvégezte a tánctechnika és koreográfia felsőfokú képzést, valamint flamencológiai mesterfokozatot szerzett a Katalóniai Zeneakadémián (Escola Superior de Música de Catalunya, ESMUC). A népi eredettől a színpadi megjelenésig ívelő, tradícióval és történelemmel átitatott előadások tökéletes alkalmat kínálnak arra, hogy felfedezzük a Spanyolország kultúrájában mélyen gyökerező stílusokat és hagyományokat.
Az első alkalmat a spanyol folklórnak szenteljük, amely egy nép hiedelmeinek, szokásainak, kézművességének és hagyományainak összessége. A folklór egyik legfontosabb aspektusa, hogy kiemeli egy nép eredetiségét, egyediségét és identitását. Ezek a hagyományok a múltban születtek, és szájhagyomány útján, generációról generációra öröklődve jutottak el hozzánk, híven tükrözve Spanyolország kulturális sokszínűségét.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Eötvös utca 10., Budapest, Hungary, 1067
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.










