Advertisement
Velkommen til Rana bibliotek onsdag 3. desember kl. 18.00!Støvne er aktuell med boken Spioner og angivere, som forteller den dramatiske historien om radioagentene som opererte på norskekysten under andre verdenskrig. Flere av dem kom fra Mo i Rana, og innsatsen deres var avgjørende i kampen mot okkupasjonsmakten.
Boken følger agentene gjennom intense operasjoner, fluktforsøk og konfrontasjoner med Gestapo – en kamp på liv og død, der ett feiltrinn kunne få fatale konsekvenser.
🎖️ Knut J. Støvne har bakgrunn fra Forsvaret, er utdannet ved Krigsskolen og har en mastergrad fra US Marine Corps University.
I dag skriver han for Vi Menn om krigshistorie og militære forhold. Han debuterte som sakprosaforfatter i 2022 med biografien om Torstein Raaby.
Gratis og åpent for alle – velkommen!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Torggata 1, 8622 Mo i Rana, Norway, Torggata 1A, 8622 Mo i Rana, Norge, Mo, Norway
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.





