🎭 Broadway i bygda – en musikalsk helaften med Toten Janitsjar! 🎶

Sat Nov 01 2025 at 06:00 pm to 08:30 pm UTC+01:00

Østre Toten Kulturhus | Hamar

Toten Janitsjar
Publisher/HostToten Janitsjar
\ud83c\udfad Broadway i bygda \u2013 en musikalsk helaften med Toten Janitsjar! \ud83c\udfb6
Advertisement
Gjør deg klar for en uforglemmelig kveld når Toten Janitsjar inviterer til Broadway i bygda, som en del av Konsertvikua 2025; en musikalkonsert fylt til randen av spilleglede, musikalperler og magiske øyeblikk, med fokus på de store klassikerne fra Broadway.
Konserten ledes av dirigent Ola Fredheim Haug, som også er kveldens konferansier. Sammen med den anerkjente musikeren og komponisten Tor Ingar Jakobsen på tangenter, byr vi på en musikalsk reise gjennom noen av de største klassikerne fra musikalens verden. Jakobsen har også arrangert alle kveldens vokalstykker – og vi lover høy gåsehudfaktor og musikk som beveger fra første tone.
På vokal har vi med oss to fantastiske solister, Ane Eikemo og Fredrik Fjell, som vil fylle salen med kraft, sjel og ekte Broadway-stemning.
🎼 Musikk du kjenner og elsker – og kanskje noe nytt!
Kveldens repertoar er i hovedsak hentet fra Andrew Lloyd Webbers udødelige verker:
✨ Jesus Christ Superstar
✨ Cats
✨ The Phantom of the Opera
✨ Starlight Express
✨ Evita
I tillegg får du høre utdrag fra den folkekjære musikalen Les Misérables, og som en helt spesiell godbit: "Do You Believe in Santa Claus" fra musikalen The Time of Nick, komponert av Tor Ingar Jakobsen selv.
💫 Dette blir en konsertopplevelse uten sidestykke! Med musikalske arrangementer spesialskrevet for anledningen, profesjonelle solister, et korps fullt av spilleglede og trøkk, et drivende dyktig band, og en dirigent som får fram det beste i alle på scenen, garanterer vi en konsert som både berører, overrasker og underholder. Her møtes musikalens magi og bygdas hjertevarme – og resultatet vil du rett og slett ikke gå glipp av!
Vi selger plassbilletter (nummererte plasser) via www.ticketco.no, lenke til billettsalg finner du i arrangementet. Du trenger ikke løpe for å kjøpe, men kan kjøpe fra stua hjemme i fred og ro - men husk; de beste plassene går først! (Har du behov for hjelp med bestillingen? Ta kontakt, så hjelper vi deg gjerne!)
🎟️ Om du bare skal gå på én korpskonsert i livet – la det bli denne! Enten du elsker musikaler, eller bare er nysgjerrig på hva et janitsjarkorps kan få til; denne kvelden må oppleves! Dette blir Broadway slik du aldri har hørt det før – bli med oss på en kveld du sent vil glemme!

Tor Ingar Jakobsen – piano og arr.
Tor Ingar Jakobsen, opprinnelig fra Sletta, Østre Toten, nå bosatt på Harestua, er pianist, komponist og arrangør, med utdanning fra Universitetet i Oslo (Cand. Philol. i musikk, med fordypning i jazzpiano, komposisjon og arrangement). Han har i over 20 år arbeidet som komponist og pianist, særlig innen teater og musikaler – både i Norge og på Broadway i New York.
Han har skrevet musikk til en rekke musikaler og teaterproduksjoner, og samarbeidet med blant annet Kringkastingsorkesteret, Forsvarets Stabsmusikkorps, samt institusjonsteatre og privatteatre i inn- og utland. Som utøver har han opptrådt på prestisjescener som Birdland, 54 Below og Triad Theatre i New York, og han er en mye brukt foreleser i musikk- og teaterhistorie ved norske høyskoler og universiteter.
I tillegg til å sitte ved tangentene denne kvelden har Tor Ingar arrangert flere av sangene for Toten Janitsjar. Han ble svært glad da han ble spurt om å være med på prosjektet, og ser frem til å dele musikalgleden sammen med korpset og publikum.
Ane Eikemo – Vokal
Ane Eikemo er en musikkteaterutøver utdannet fra Musikkteaterhøyskolen. Hun kommer opprinnelig fra Lillehammer.
Ane har blant annet spilt «Turte» i Jul i Blåfjell (Chateau Neuf og Christiania Teater), «Sandy» i Grease (Hamar kulturhus), «Holly» i The time of Nick staged Broadway reading (New York), «Greta» i Greta Gris (Göta Lejon - Stockholm) og «Askepott» i Askepotts Jul (Latter). Hun er vokalist i Abba Tribute bandet «Voulez Vous» og spiller i og er med å drifte teaterkompaniet «Camp Scenekunst». Ane jobber i tillegg som stemmeskuespiller med lydbøker og dubbing.
Fredrik Fjell – Vokal
Totningen Fredrik Fjell startet som gitarist, men har de siste årene viet seg mer og mer til sang. Han markerte seg i 2019 som vokalist i Queen-tribute bandet One Vision og deltok i 2022 i The Voice. Etter TV-opptredenen har han gjort en rekke konserter og eventer.
I 2024 var Fredrik gjesteartist i Sommerslagere, og var i år fast vokalist i showet. Han er også vokalist og låtskriver i bandet Damndelions. Med sterk vokal og solid sceneerfaring kombinerer Fredrik Fjell musikalsk håndverk med ekte formidlingsglede.
Ola Fredheim Haug - Dirigent
Ola Fredheim Haug, opprinnelig fra Søndre Land, er utdannet klarinettist, musikkpedagog og dirigent fra Norges Musikkhøgskole. Han har vært tilknyttet flere av landets profesjonelle orkestre og korps som musiker, jobbet som lærer i grunnskole og kulturskole, i tillegg til å ha dirigert flere skole- og voksenkorps, hovedsakelig i Innlandet. Han er ofte benyttet som gjestedirigent og dommer i ulike ensemble- og korpskonkurranser, og har i mange år vært instruktør og dirigent ved NMFs sommerkurs.
Ola jobber som lærer på musikklinja på Gjøvik videregående skole, og dirigerer Bøverbru/Eina skolekorps, Åsnes hornmusikk og Musikklaget Ustemt, i tillegg til Toten janitsjar. Ola har vært dirigent for Toten Janitsjar siden høsten 2024. Siden han tok over, har han løftet korpset flere hakk – både musikalsk og i samhold. Han inspirerer og motiverer, og som korpsets leder nylig uttrykte under en øvelse: "Hver øvelse er en fest."
Band:
Sveinung Lilleheier – gitar
Bjørnar Bjørnstad – bass
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Østre Toten Kulturhus, Rossgutua 3, 2848 Skreia, Norge, Hamar, Norway

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Hamar

OZZY THE COVERBAND + THE SONIC OVERLORDS \/\/ Festiviteten Bar & Scene
Fri, 31 Oct at 08:00 pm OZZY THE COVERBAND + THE SONIC OVERLORDS // Festiviteten Bar & Scene

Festiviteten Bar & Scene

Henning Kvitnes & Gutta i bandet: Mens jeg enn\u00e5 er 66 \u2013 Ekstraomganger
Fri, 31 Oct at 09:00 pm Henning Kvitnes & Gutta i bandet: Mens jeg ennå er 66 – Ekstraomganger

Torggata 100, 2317 Hamar, Norway

DEN STORE KINODAGEN - 1\/2-pris\ud83e\udd73
Sat, 01 Nov at 09:00 am DEN STORE KINODAGEN - 1/2-pris🥳

Torggata 91, 2317 Hamar, Norway

Modelljernbanemessa 2025
Sat, 01 Nov at 10:00 am Modelljernbanemessa 2025

Strandvegen 161, 2316 Hamar, Norway

Kokken Tor
Sat, 01 Nov at 12:00 pm Kokken Tor

Buttekvernvegen 3, 2382 Brumunddal, Norway

Vang Musikforening: In the mood, en swingende matin\u00e9konsert
Sat, 01 Nov at 02:00 pm Vang Musikforening: In the mood, en swingende matinékonsert

Torggata 100, 2317 Hamar, Norway

Et liv i musikken - Arne Str\u00f8mberg m\/gjester
Sat, 01 Nov at 07:00 pm Et liv i musikken - Arne Strømberg m/gjester

Kildevegen, 2340 Løten, Norway

Odd Nordstoga \u2013 Spelemann \/\/ Festiviteten Bar & Scene
Sat, 01 Nov at 08:00 pm Odd Nordstoga – Spelemann // Festiviteten Bar & Scene

Festiviteten Bar & Scene

Odd Nordstoga in Hamar
Sat, 01 Nov at 08:00 pm Odd Nordstoga in Hamar

Festiviteten

Pubaften med Green River Band
Sat, 01 Nov at 09:00 pm Pubaften med Green River Band

Storgata 29, 2335 Stange Stasjonsby, Norway

OLLE ABSTRACT - Opening
Sat, 01 Nov at 11:00 pm OLLE ABSTRACT - Opening

Olav trygvassons gate 3

Hamar is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Hamar Events