Поетичний вечір Дмитра Бураго

Tue Nov 30 2021 at 05:30 pm

Музей Києва. Museum of Kyiv | Kiev

\u041f\u043e\u0435\u0442\u0438\u0447\u043d\u0438\u0439 \u0432\u0435\u0447\u0456\u0440 \u0414\u043c\u0438\u0442\u0440\u0430 \u0411\u0443\u0440\u0430\u0433\u043e
Advertisement
Міжнароднай акціонний дім TimaxArt в партнерстві з Музеєм історії міста Києва представляє поетичні роздуми Дмитра Бураго.
Унікальний формат поетичного вечора відбудеться в рамках виставки української мисткині Тетяни Кугай “Києве мій, місто спогадів і мрій” 30 листопада о 17:30.
Запрошуємо наших друзів, партнерів та усіх поцінувачів мистецтва слова на поетично-мистецьку подію.
Дмитро Сергійович Бураго:
Народився 28 жовтня 1968 р. у Києві, де й проживає. Навчався у середній школі №38 імені Молчанова, нині ліцей. Закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту (1990). У 1990-ті роки викладав історію світової художньої культури та зарубіжну літературу у середній школі-гімназії № 153 імені О.С. Пушкіна та в Інституті підвищення кваліфікації вчителів. Сьогодні викладає на кафедрі російської та зарубіжної літератури своєю alma mater.
Член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Л. Вишеславського (2007); премії НСПУ імені М. Ушакова (2008); міжнародної премії імені Арсенія та О. Тарковських (2011); .
Публікувався в журналах та альманахах «Континент» (Франція), «День поезії» (Москва), «Поезія» (Москва), «Райдуга» (Київ), «Багатокрапка» (Донецьк), «Самватас» (Київ), «Collegium »(Київ), «Соті» (Київ), «Юр'єв день» (Київ), «Антологія російського верлібру» (Москва), та в антологіях «Російські поети України» (Харків), віршів про війну «Час Ч.» (Москва), «Дике поле» (Донецьк), «Софія» (Київ), «Футурум арт» (Москва), «Діти Ра» (Москва), «Шо» (Київ), «Південне сяйво» (Одеса), «Київ ХХ століття» (Київ), «Палісадник» (Одеса) та ін. 2002), «Сірниковий поїзд» (2008), «Київський збір» (2011), «Сніговик» (2015), «Вибране» (2018).
Кандидат філологічних наук. Член редколегій низки наукових та мистецьких видань. Організатор щорічної Міжнародної наукової конференції «Мова та культура» імені проф. Сергія Бураго. Головний редактор наукового журналу "Мова і культура", науково-мистецького журналу "Collegium", літературного журналу "Соти"; редактор книжкової серії «І світло уві сні світить, і темрява не огорнула його» та серії «Київська поетична школа». Очолює видавничий дім. Проводить щомісячні вечори «Журнал на сцені Collegium» у київському Будинку актора, бере активну участь в організації різноманітних заходів культурного та наукового характеру в Україні та за кордоном. У 2018 році заснував премію в галузі науки та культури «Rara avis».
Про виставку:
В експозиції презентується до 30 картин, написаних художницею упродовж 20 років і присвячених рідному Києву. Творчу уяву авторки живили літературні образи відомих письменників, публікації києвознавців, галереї музеїв, а також безпосереднє занурення в архітектурно-ландшафтне середовище міста. Пізнання Києва відбувалося усе свідоме життя пані Тетяни: починаючи зі шкільних пленерів на Замковій горі, у студентські роки з тераси НАОМА, звідки розгорталися мальовничі краєвиди Подолу, Кожум’яків, Воздвиженки та Щекавиці. Також риси архітектурно-мистецької спадщини Києва в творчому доробку художниці – це відбиток її прогулянок містом.
За картинами цієї виставки простежуються етапи зміни авторської творчої манери, техніки виконання, колориту і композиції. Роботи Тетяни Кугай це внутрішнє бачення минулого та сьогодення Києва. Найбільшу увагу художниця зосередила на темі старих районів міста: урочищах, крутоярах, житлах ремісників, крамарів, дрібних чиновників тощо. Місто Тетяни Кугай, зіткане з асоціацій, казкове, затишне, зі стрімкими брукованими вуличками, маленькими будиночками, ліхтарями, голубниками, театральними тумбами, вивісками ХІХ-ХХ ст. А настрій на полотнах створюють не натовпи веселих чи сумних містян, а композиційне та колористичне тло.
Про авторку:
Тетяна Кугай народилася в Полтаві в мистецькій родині. Її батько Анатолій Кугай (1936 2003) - художник монументального та станкового живопису, мати Зоя Гудченко архітекторка. Батьки всіляко сприяли розвитку творчих здібностей доньки. Уже в чотири роки вона мала професійні матеріали: олійну пастель, акварель, темперу. Процес малювання в дошкільному віці був для неї подібним до театрального дійства, під час якого вона танцювала, співала та спілкувалася із героями своїх творчих робіт. Мистецьким кредо шестирічної художниці були слова: «Зайва краса не зашкодить».
З чотирьох років Тетяна стала киянкою. Закінчила Республіканську художню школу ім. Т.Г. Шевченка, Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня книжкової графіки під керівництвом професора Чебаника В.Я.). Членкиня Національної спілки художників України (з 1993 р.). Доцент Київського національного університету технології та дизайну кафедри малюнку та живопису (з 2006 р.). Працює в галузі книжкової ілюстрації, дизайну, графіки, станкового та монументального живопису. Комбінує графічні і живописні техніки в пошуках засобів художньої виразності в різних жанрах мистецтва: пейзаж, натюрморт, портрет, фігуративна композиція. Учасниця понад 70 художніх виставок в Україні та за кордоном. Роботи зберігаються в приватних збірках України, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Китаю, Ізраїлю, Америки.
У разі виникнення додаткових питань щодо події, просимо звертатися за адресою: [email protected] +380501860354
Вхід безкоштовний та за умови реєстрації за посиланням: https://bit.ly/3CM3VqJ
З нетерпінням чекаємо Вас за адресою —
вул. Б. Хмельницького, 7.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Музей Києва. Museum of Kyiv, Богдана Хмельницького вул., 7, Kiev, Ukraine

Sharing is Caring: