Advertisement
Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde “Čūska”. "Čūska" ir Mārtiņa Zīverta mazāk zināma luga, ļoti neparasta, kurai ir interesants liktenis. Uzrakstīta 30. gados Latvijā, tā bēgļu gaitās nozaudēta un vēlāk jau pēc kara Zviedrijā pēc atmiņas no jauna restaurēta.Luga ir dažādu žanru sajaukums. Te ir gan komēdija, gan farss, absurda elementi, gan arī traģēdija, drāma. Autoru, lugu rakstot, ir interesējušas suģestijas, pašsuģestijas parādības. Tāpēc arī lugā tēli dažkārt vairāk dzīvo savās iedomās. Grūti brīžiem saprast, kas notiek patiesībā un kas ir tikai mūsu galvās.
Sižeta centrā ir nāvējoši indīga čūska, ap kuru vērpjas visi lugas notikumi. Tā izmaina lugas personāžus, to attiecības. Ekstremālā situācijā mēs ieraugām cilvēkus citādā gaismā, vairāk atklājas to slēptā patiesā daba. Te brīžiem ir spēle uz dzīvības un nāves robežas, brīžiem ir smieklīgi un brīžiem paliek ļoti bail.
Režisors Agris Krūmiņš,
Scenogrāfs Ints Sedlenieks.
Lomās:
Dioģens - Ansis Griķis,
Mollija - Liene Strauta,
Miķelis Muļļa - Andrejs Vītoliņš,
Cika - Ilze Beķere,
Docents - Ilmārs Dūrītis,
Ērika Nezina - Elīna Skutele.
Pirmizrāde 2023. gada 9. martā.
Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana.
Izrāde notiek Jelgavas Kultūras namā, Teātra Kamerzālē. Vietu skaits ierobežots. Ieeja no Uzvaras ielas.
IZPĀRDOTS
Biļetes 8 € Biļešu paradīzes kasēs un tiešsaistē:
https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/26303
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Krišjāņa Barona iela 6, Jelgava, Latvia-3001, Krišjāņa Barona iela 6a, Jelgava, LV-3001, Latvija,Jelgava, Latvia, Jurmala
Tickets