Advertisement
Lehetséges fenntartható módon gazdálkodni a vizeinkkel? Hogyan befolyásolja az emberi tevékenység és a klímaváltozás folyóink állapotát? Hogyan segítheti a mesterséges intelligencia a szakemberek munkáját?Szeretettel várjuk a BME tudományos ismeretterjesztő sorozatának első előadására, ahol a A BME Építőmérnöki Kar Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék szakértői közösen keresik a választ a legfontosabb kérdésekre!
? Regisztráció: https://regisztracio.bme.hu/eltetovizek
Előadóink:
• Józsa János (BME Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék): BME – a víztudomány sodorvonalában
• Baranya Sándor (BME Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék): Mégis mi folyik itt? – a folyógazdálkodás globális és hazai problémái
• Verbőczyné Füstös Vivien (BME Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék): Az ökos vízmérnök: fókuszban a folyami élőhelyek
• Kozma Zsolt (BME Vízi Közmű és Környezetmérnöki Tanszék): Fenntartható vízvisszatartás – lehetséges?
• Samu Andrea (WWF): Természetvédő és vízmérnök: egy hajóban evezünk
• Reich Márton (Toldy Ferenc Gimnázium): FolyaMI kutatások: a mesterséges intelligencia a vízmérnökök kezében
A vízfolyások kulcsfontosságú és igen sokrétű szerepet töltenek be az emberi civilizációban. A velük való gazdálkodás szükségszerűen megannyi különböző igényt szolgál ki, miközben megőriz, helyreállít és fenntart. A változó klíma és a fokozódó emberi hatások miatt azonban olyan kihívásokkal szembesülünk, amelyek sürgős válaszokat várnak. Előadóink különböző szakmai háttere és meglátásai pont úgy adódnak össze, ahogyan az esőcseppekből összeáll a folyam; ugyanez az együttműködés az alapja a problémák kezelésének és a fenntartható folyógazdálkodásnak.
A szeptember 25-i előadás a Jövőtervező.BME című előadássorozatot része. Ennek keretében minden hónapban egy-egy műegyetemi kar mutatja be legújabb kutatási eredményeit és fejlesztéseit egy olyan szakterületen, amely a széles nyilvánosságot érdekli és a hétköznapokban is érinti.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Műegyetem rakpart 3., Budapest, Hungary, 1111